Jak przechowywać biżuterię?

Jak przechowywać biżuterię?

Kobiety uwielbiają biżuterię. Nic tak nie podkreśli idealnie skomponowanej stylizacji, jak dobrze dobrane dodatki. Jednak aby móc cieszyć się piękną biżuterią jak najdłużej należy ją odpowiednio przechowywać.

Praktyczne organizery na biżuterię

 1. Stojak na biżuterię
 2. Na pewno większość z Was była w sytuacji, w której chciałyście założyć jakiś naszyjnik lub łańcuszek, niestety rozplątywanie go z węzła innych naszyjników graniczyło z cudem i trwało bardzo długo. W najgorszych wypadkach próby rozplątania biżuterii skutkują jej uszkodzeniem. Aby temu zapobiec warto kupić stojak na łańcuszki. Taki gadżet przeważnie ma kształt drzewa lub dłoni, na której palcach wieszamy nasze skarby. Przy zakupie tego typu stojaka należy zwrócić uwagę na to czy jest stabilny i nie wywróci się zbyt łatwo.

 3. Szkatułki i kuferki
 4. Nie ma nic lepszego do przechowywania drobnych elementów, takich jak kolczyki, zawieszki czy pierścionki niż specjalnie przygotowane do tego pudełko. Szkatułki i kuferki różnią się od siebie głównie wyglądem zewnętrznym, ewentualnie rozmiarem. Posiadają one małe przegródki i są wyłożone miękkim materiałem. Możemy dokładnie uporządkować swoją biżuterię, oddzielając m.in. złoto od srebra, na pierścionki są przygotowane specjalne szczeliny, dzięki którym pozostają na miejscu nawet w czasie podróży.

 5. Szuflady z organizerami
 6. Jeśli Twoja kolekcja biżuterii jest już na tyle pokaźna, że nie mieści się w standardowych kuferkach, to warto kupić specjalny organizer, który można zamontować w szufladzie komody lub biurka. Istnieją również specjalne półki z przegrodami i komorami, które dają możliwość posegregowania błyskotek oraz efektownego ich zaprezentowania.

  Stojak na biżuterię

  Pomysły na organizery, wieszaki, stojaki i szkatułki własnej roboty

  Oczywiście można wybrać się do sklepu z wyposażeniem wnętrz i kupić np. piękną szkatułkę. Można też zrobić coś samodzielnie. Najprostszy organizer to nieużywana blacha do pieczenia muffinów. Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie pustej drewnianej ramki na zdjęcia. Wystarczy zawiesić wewnątrz sznurek, a na nim można wieszać kolczyki. Podobnym pomysłem jest powieszenie na ścianie tarki do warzyw, której oczka mogą służyć za wieszaki dla wiszących kolczyków. Bardzo ciekawym i nietypowym wieszakiem na naszyjniki są pomalowane na ciekawy kolor grabie. Bransoletki i zegarki możemy zakładać na samodzielnie wykonany stojak z rolki po ręcznikach papierowych, obciągniętej gąbką i materiałem.

  Pamiętajcie, że odpowiednie przechowywanie ma widoczny wpływ na jakość naszej biżuterii. Zarówno sztuczna jak i ta wykonana z metali szlachetnych będzie mniej porysowana i zadbana, jeśli znajdziemy jej odpowiednie miejsce, w którym nie będzie się mieszać z innymi elementami. Jednak oprócz przechowywania ważna jest też konserwacja. Złoto i srebro powinniśmy czyścić specjalną szmatką lub płynem do czyszczenia biżuterii, w przeciwnym wypadku prędzej czy później pokryje się brzydkim osadem.

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...

2 komentarze

 1. ja choćbym nie wiem co robiła i jakich metod nie stosowała, to i tak zawsze mam bałagan w biżuterii, zwłaszcza w kolczykach.

 2. poradnikowa_mama - 15 listopada 2017 odpowiedz

  Taki stojak świetnie wygląda, ale nie sprawdza sie w domu, w którym mieszka kot… chyba, że ktoś lubi codziennie zbierać biżuterię z podłogi.Ale mam zamykane kuferki, w ktorych jest wszystko poukładane i na dobrą sprawę jest to chyba najlepsza opcja

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top