Jak ubierać niemowlę na plażę, latem?

Jak ubierać niemowlę na plażę, latem?

Wybierając się na plażę, każdy z nas powinien ubrać się odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych, jednak szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiedni strój małych dzieci, dla których zarówno ostre słońce, jak i wysokie temperatury mogą być bardzo szkodliwe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mając małe dziecko, zabrać je ze sobą na plażę, nie mniej trzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Jak ochronić dziecko przed słońcem?

W planowaniu stroju niemowlaka na plażę najważniejsze jest zapewnienie mu odpowiedniej ochrony przed słońcem. Większość z nas stosuje po prostu kremy i balsamy z filtrem, w przypadku małych dzieci to jednak za mało. Skóra niemowlęcia jest niezwykle delikatna, dlatego też nie powinna być wystawiana bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Należy zatem wybrać takie elementy garderoby, które zakryją dziecięce ciałko, ale jednocześnie będą maksymalnie przewiewne. W przypadku dziewczynek mogą do być letnie sukieneczki, natomiast chłopcom będzie wygodnie w rampersach. Nawet w najbardziej upalne dni warto mieć ze sobą zawsze coś cieplejszego, co będzie można założyć dziecku w razie nagłej zmiany pogody.

Koniecznie trzeba wziąć ze sobą także parasol, parawan lub namiot, który zapewni bezpieczny cień naszemu maluszkowi. Poza odpowiednim strojem należy posmarować niemowlę odpowiednim kremem z filtrem.

Co założyć dziecku do kąpieli w basenie, morzu lub jeziorze?

Jeśli planujemy zanurzenie dziecka w wodzie, koniecznie powinniśmy zabrać ze sobą specjalnie pieluszki do pływania. Bardzo często można spotkać dzieci, które kąpią się z rodzicami, nie mając na sobie nic poza taką pieluszką. Jest to wystarczające rozwiązanie w przypadku krytych basenów, jeśli jednak kąpiel odbywa się na świeżym powietrzu, gdzie dziecko jest narażone na ostre słońce, to radzimy poszukać specjalnego stroju kąpielowego.

W sklepach sportowych i z ubraniami dla dzieci można znaleźć dziecięce kombinezony do wody. Przypominają one strój nurka z krótkimi lub długi rękawami i najczęściej krótkimi nogawkami. Bez problemu założymy pod spód pieluszkę.

Niezwykle ważna jest również ochrona głowy niemowlęcia. Także podczas kąpieli w wodzie, dziecko powinno mieć na głowie czapeczkę lub kapelusik, dzięki którym nie ucierpi delikatna skóra jego głowy, nie dojdzie też do przegrzania organizmu.

O czym trzeba pamiętać, zabierając dziecko na plażę?

Poza rzeczami, o których już wspomnieliśmy, warto pamiętać także o stałym nawadnianiu dziecka podczas pobytu na plaży. Lepiej unikać wyjść na plażę w godzinach, gdy panuje największy upał, a więc między 12 a 15. Dobrze jest mieć ze sobą cienki kocyk lub pieluchę flanelową, którą można przykryć dziecko w razie wiatru.

Dużo kontrowersji budzą często rodzice, którzy pozwalają swoim małym dzieciom przebywać na plaży, a więc w miejscu publicznym, nago. Dotyczy to również niemowląt. Naszym zdaniem jest to niewłaściwe, chociażby ze względów praktycznych. Skóra dziecka, zwłaszcza w najdelikatniejszych miejscach jest wtedy jeszcze bardziej narażona na podrażnienia wywołane słońcem oraz wszechobecnym piaskiem.

No votes yet.
Please wait...

1 komentarz

  1. Mało osób o tym myśli, ale serio — dziecko na plażę trzeba ubrać, a nie rozebrać… Niemowlę nie może być gołe. Musi mieć zakryty każdy cm ciała. Słońce jest szkodliwe! Dzisiaj, kiedy jest tak wiele ubranek UV naprawdę jest jak chronić maluszki. Ich skóra jest bardzo delikatna…

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top