Modne kolory sukienek dziewczęcych

Modne kolory sukienek dziewczęcych

Od kilku lat mamy w końcu wyłamują się z modowych schematów i przestają ubierać swoje dzieci według kolorów przypisanych do płci. Teraz różowy może nosić każdy, nie jest zarezerwowany wyłącznie dla dziewczynek. W jakie kolory warto ubierać swoje dziecko, czy kolor odzieży ma znaczenie? W dzisiejszym artykule przedstawimy najmodniejsze kolory dziewczęcych sukienek w tym sezonie.

Dlaczego większość sukienek dla dziewczynek jest różowa?

Mniej więcej na początku lat 20 XX wieku zaczęto przypisywać kolor różowy dziewczynką, był on swego rodzaju etykietą. Małe dziewczynki były ubierane na różowo, a chłopcy na niebiesko, mimo że kiedyś było zupełnie odwrotnie. To chłopcy chodzili w różowych ubraniach, ponieważ były one jaśniejszą wersją męskiej czerwieni, a dziewczynki chodziły w kobiecym maryjnym błękicie. Dziś jest jednak inaczej, dlaczego? Trudno tak naprawdę odpowiedzieć na to pytanie… Zostały opublikowane badania, które potwierdzały, że dziewczynki są bardziej zainteresowane różowymi przedmiotami, z kolei chłopcy nie wykazali żadnego zainteresowania. Badania nie były przeprowadzane na większą skalę, przez co trudno powiedzieć, czy były rzetelne, jednak rezultaty zostały pochwycone przez branże odzieżowe, które oba te kolory ugruntowały na dobre w naszej świadomości.

Jakie kolory sukienek będą najlepsze dla dziewczynki?

Różowe baśniowe sukienki już przestały robić na kimkolwiek wrażenie, teraz w końcu dziecięca paleta barw się rozwija. Mamy coraz chętniej kupują kolorowe ubrania dla swoich pociech. Szara, brązowa lub żółta sukienka dla dziewczynki (smilegirls.pl) będzie idealna, takie kolory są niebanalne, ale estetyczne. Odcieni żółci nie widuje się zbyt dużo na dziecięcych działach z odzieżą, a szkoda. Żółty jest kolorem radosnym, świetlistym, symbolizuje słońce i szczęście, to przecież kolor idealny dla beztroskich dzieci! Szary i brązowy to kolory stonowane, ale ciepłe, będą idealne na rodzinne spotkania.

Jakie kolory są najmodniejsze w 2022 roku?

W 2022 roku modne są chyba wszystkie kolory tęczy! Takie mamy wrażenie, na ulicach w tym roku pojawiło się wiele ciekawych stylizacji. Jednak które z modnych w tym roku kolorów będą odpowiednie dla małej dziewczynki?

Limonkowa zieleń dla dziewczynki

Na wybiegach mody oraz w sklepach króluje teraz zieleń. Uważamy, że to dobry kolor dla dziewczynek. Według badań zieleń jest kolorem uspokajającym, ale nadal radosnym. Jeśli nasza pociecha życzy sobie dużo kolorów, to sukienki w kolorze limonkowej zieleni będą idealne!

Spokojna biel dla dziecka

Biel to jeden z tych kolorów, który nigdy nie wychodzi z mody. Pasuje do wszystkiego, jest uniwersalny, w tym kolorze chodzą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Białe sukienki to naszym zdaniem must-have w szafie każdej małej pięknisi.

Ciepły, dziewczęcy beż

Jeśli zależy nam na tym, by nasze dziecko chodziło w stonowanych kolorach, a ubrania były minimalistyczne, to dobrą opcją będzie beż. Kolor piaskowy, czy brzoskwiniowy idealnie dopełnia szafę, kolor jest na tyle uniwersalny, że można go łączyć z czernią, bielą, brązem, różem, czy nawet czerwienią.

No votes yet.
Please wait...

1 komentarz

  1. Moja mała chodzi tylko w neutralnych barwach. Nie wiem skąd te dziwne przekonanie, ze dziewczynki to tylko różówy a chłopcy niebieski. Bez sensu dla mnie…

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top