Ubranka do chrztu dla dziewczynki – komfortowo i pięknie!

Ubranka do chrztu dla dziewczynki – komfortowo i pięknie!

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko w życiu dziecka, ale i całej rodziny. Aby uroczystość przebiegła sprawnie i po twojej myśli nie możesz zapomnieć o kilku istotnych elementach. Jednym z najważniejszych, oprócz przygotowania przyjęcia, jest wybór odpowiedniego ubranka. A to może sprawić trudność, szczególnie jeśli chrzczona będzie dziewczynka. Chcesz wiedzieć jaki jest najlepszy strój na chrzest dla małej damy? Przeczytaj nasz artykuł!

Na co należy zwrócić uwagę wybierając strój na chrzest?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę wybierając strój dla dziecka jest wygoda i materiał z jakiego ubranko zostało wykonane. Najlepiej wybrać strój przewiewny, niekrępujący ruchów i miękki. Dlatego idealnym materiałem na ubranko do chrztu są len i bawełna. Umożliwiają one bowiem utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała dziecka, przez co nie będzie ono odczuwa dyskomfortu podczas uroczystości.

Pamiętaj także o tym, że ubranka do chrztu dla dziewczynek oprócz wygody, mają być po prostu piękne (zobacz Balumi.com.pl), warto więc zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi na rynku opcjami, zanim podejmiesz właściwą decyzję.

biała sukienka do chrztu

W jakim kolorze powinno być ubranko do chrztu?

Dobór odpowiedniej kolorystyki ubranka do chrztu jest jedną z najistotniejszych kwestii na jakie należy zwrócić uwagę kupując ten strój. Tradycja nakazuje, aby był on w odcieniach bieli lub écru. Barwy te symbolizują bowiem czystość duchową i niewinność.

Jednak coraz częściej można zaobserwować odejście od tego rozwiązania na rzecz pasteli: jasnej żółci, błękitu czy też delikatnego różu, a nawet bardziej wyrazistych barw. Kościół nie ustanowił bowiem żadnych przepisów dotyczących koloru ubranka na chrzest więc w tej kwestii możesz kierować się jedynie swoim gustem.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Dobry strój nie powinien być ani zbyt luźny bo wtedy wygląda nieestetycznie, ani zbyt dopasowany, gdyż będzie krępował ruchy maluchowi, przez co odczuje on dyskomfort. Dlatego w tym wypadku sprawdzi się jedna prosta zasada: nie kupuj ubranka zbyt wcześnie. Najlepszy termin na jego wybór to około 2 tygodnie przed uroczystością.

Wtedy będziesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie strój na pewno będzie pasować. Zwróć również uwagę na detale stroju. Upewnij się, że podszewka wykonana jest z naturalnego materiału, a wszelkie guziki, troczki czy zamki błyskawiczne wkomponowane są w sposób uniemożliwiający maluchowi swobodne ich gryzienie i szarpanie.

sukienka do chrztu Martynka

A co z dodatkami do chrztu?

O ile sam strój, jak już wcześniej wspomnieliśmy, powinien być delikatny i subtelny, tak dodatków ta zasada nie dotyczy. W tym wypadku możesz sobie pozwolić na nutkę ekstrawagancji. Koronkowe skarpetki, oryginalne kapelusiki podkreślone wyrazistą tasiemką lub kokardką czy opaski z przyczepionym do nich dużym kwiatkiem – to najczęstsze wybory młodych mam. A Ty na którą opcję się zdecydujesz

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

2 komentarze

  1. jakie słodkie ubranka do chrztu! :))) muszę wrócić do tematu za jakiś czas, chyba się na takie zdecyduję 🙂

  2. Bardzo ładne te sukieneczki, dziewczynki prezentują się jak małe księżniczki.

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top