Jaka sukienka garniturowa do pracy?

Jaka sukienka garniturowa do pracy?

Sukienka garniturowa to świetny wybór dla osób, które potrzebują odpowiedniego stroju do pracy. Jest dobrą alternatywą dla zwykłego garnituru lub garsonki. Dzięki temu, że można ją łączyć z dodatkami w różnych stylach, nadaje się na różne okazje, lecz wciąż pozostaje eleganckim rodzajem odzieży. Ten artykuł pomoże ci wybrać sukienkę garniturową, która sprawdzi się również w pracy.

Czym się kierować, wybierając sukienkę garniturową do pracy?

Wybierając sukienkę garniturową do pracy, należy przede wszystkim zastanowić się, jaki panuje dress code oraz w czym będę się czuła komfortowo. Często poczucie komfortu jest nawet ważniejsze niż zasady panujące w pracy, ponieważ w wielu firmach nie ma narzuconych reguł dotyczących ubioru i podchodzi się do tego z dystansem.

Jeżeli u ciebie w pracy nie zwraca się szczególnej uwagi na ubiór, a wybór sukienki garniturowej to jedynie kwestia twojego gustu, można zastanowić się nad krótszymi fasonami lub tymi bez rękawów. To wygodne opcje w sezonie letnim.

Mogąc swobodnie wybrać rodzaj sukienki, warto przemyśleć także kwestię komfortu i dobrego samopoczucia w danej sukience garniturowej. Wiele kobiet źle się czuje, odsłaniając przed innymi ludźmi nogi lub ramiona. Dlatego nawet jeśli sukienka będzie wyglądała na tobie doskonale, trzeba się zastanowić nad własnym komfortem.

Oprócz komfortu psychicznego ważna jest także wygoda. Niektóre fasony sukienek garniturowych mogą być zbyt opięte. Dlatego należy pamiętać, że przy pracy biurowej, gdy ciało przez wiele godzin jest w pozycji siedzącej, obcisły strój może zacząć przeszkadzać w codziennych czynnościach.

Z kolei w przypadku sztywnych zasad dotyczących ubioru w pracy, należy unikać sukienek garniturowych przed kolana lub bez rękawów. Ubranie takiej sukienki może być przyczyną późniejszych problemów w firmie.

Jaką sukienkę garniturową do pracy wybrać?

Z powodu dress codu oraz własnych preferencji, które od razu wykluczają pewne fasony sukienek garniturowych, może być trudno wybrać taką, aby idealnie nadała się do pracy. Oto opisy kilku ich typów, które są najczęściej wybierane:

Rozkloszowana sukienka garniturowa

Rozkloszowana sukienka garniturowa to często wybierany fason, ponieważ sprawdza się przy każdym rodzaju sylwetki. Jej atutem jest także to, że rozszerzany dół jest wygodny podczas różnych czynności. Pozwala na wygodną pracę biurową oraz sprawdzi się w przypadku pracy w ruchu.

Sukienka garniturowa bez rękawów

Sukienka garniturowa bez rękawów jest chętnie wybierana w sezonie letnim, gdy wysokie temperatury mogą stać się uciążliwe Jest jednocześnie elegancka i wygodna, dzięki czemu sprawdzi się w czasie w pracy.

Sukienka garniturowa z paskiem

Sukienka garniturowa z paskiem jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą podkreślić talię oraz sprawić, że strój będzie bardziej kobiecy. To dobra opcja dla osób, których praca wymaga uczęszczania na spotkania biznesowe, a dobry wygląd jest jej ważnym elementem.

Sukienka garniturowa za kolana

Sukienka garniturowa za kolana sprawdzi się w przypadku osób, których praca wymaga stosowania się do dress codu. Zasłaniając kolana, nie trzeba się martwić o to, czy strój jest odpowiedni. Tym bardziej, że sukienka jest bardzo elegancka, więc zda egzamin również jako strój na spotkania biznesowe.

No votes yet.
Please wait...

3 komentarze

  1. Dla mnie sukienka garniturowa do pracy to chyba przesada. Trzeba się dobrze ubrać, wiadomo, ale aż tak??? Smart casual w zupełności wystarczy.

  2. No dla mnie jak sukienka garniturowa, to tylko bez rękawów! Wygoda przede wszystkim 🙂

  3. Uwielbiam sukienki garniturowe! Wyglądają ekstra, elegancko, a jednocześnie mega kobieco. Gdybym musiała zostawić jedną kieckę w swojej szafie to na pewno byłaby to moja ulubiona czarna sukienka garniturowa!

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top