Jak odnaleźć swój własny styl?

Jak odnaleźć swój własny styl?

Kobiety z reguły nie lubią, jeśli ktoś inny nosi na sobie te same ubrania lub dodatki, co one. Generalnie większość z nas chciałaby się wyróżniać z tłumu, mieć swój oryginalny i niepowtarzalny styl. Jednocześnie bardzo chętnie zaglądamy do sieciówek i tym samym kupujemy te same rzeczy, co tysiące innych kobiet na całym świecie. Jak zatem odnaleźć siebie w świecie mody?

Przyjżyj się temu, co nosisz

Aby odnaleźć własny styl, musisz najpierw zorientować się, jak wygląda Twój aktualny styl. W tym celu spójrz krytycznym okiem na swoją garderobę. Odłóż na bok rzeczy, których prawie nie nosisz i spróbuj wybrać z reszty te, w których chodzisz najczęściej. Zastanów się, co różni te dwie grupy? Czy na pierwszym planie stawiasz modny wygląd czy wygodę? Jakie kolory dominują wśród Twoich ulubionych ubrań? Czy podoba ci się to, co nosisz? Jeśli tak, to właśnie stworzyłaś bazę wyjściową do skompletowania ubrań w swoim własnym, niepowtarzalnym stylu. Jeśli nie jesteś zadowolona z tego, jak wyglądasz na co dzień, to to jest właściwy moment by zastanawiać się dlaczego.

Stwórz swoją własną listę “must have”

Jeśli odpowiedziałaś sobie na postawione wcześniej pytania, to teraz zastanów się, czego brakuje w Twojej szafie. Pomyśl, czy Twoja garderoba pasuje do stylu życia jaki prowadzisz. Bardzo dużo zależy od charakteru pracy jaką wykonujesz i czy obowiązuje Cię określony dres code. Bardzo ważne jest, by mieć bazę ubrań, w których czujemy się dobrze, możemy je założyć na większość okazji, a do tego podobają się nam i wyglądamy w nich tak, jak chcielibyśmy by postrzegali nas inni. Możesz śmiało zrezygnować z przeglądania dziesiątek internetowych list blogerek modowych oraz propozycji “must have” sklepów odzieżowych. To, czy jakiś element odzieży jest „must have” zależy tylko od Ciebie.

Buty, spódniczka i bluzka

Czasami mniej znaczy więcej

Jeśli udało ci się zebrać w sobie i wyrzucić lub oddać rzeczy, które podczas pierwszego etapu okazały się przez Ciebie nieużywane, to odniosłaś mały sukces na drodze do stworzenia własnego stylu. Generalnie chodzi o to, by mieć w swojej szafie tylko to, co chętnie ubieramy. Pozostałe rzeczy niepotrzebnie nas rozpraszają i sprawiają, że trudniej nam się zdecydować na to co włożyć. Teraz swoje ulubione ciuchy pogrupuj w zestawy, może się okazać, że większość bluzek i spodni świetnie do siebie pasuje, podobnie z koszulami, swetrami i spódniczkami. Jeśli tak jest, to masz duże szczęście.

Czym kierować się przy kupnie nowych ubrań

Aby uzupełnić swoją garderobę po tych wszystkich segregacjach oczywiście trzeba wybrać się na zakupy. Nie znaczy to jednak, że masz za jednym zamachem wypełnić swoją szafę świeżymi zdobyczami po brzegi. Kupuj rozważnie i powoli, najlepiej po jednym ubraniu, tak by móc się przekonać czy ta rzecz komponuje się z resztą Twojej garderoby. Z czasem wypracujesz sobie swój własny system dobierania najlepszych dla siebie ubrań i w ten sposób stworzysz własny styl.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

2 komentarze

  1. trzeba odpowiedzieć przed samym sobą co lubię, w czym się czuję najlepiej i co w 100% mnie wyraża.

  2. Ja w sumie nie wiem czy mam jakiś swój, niepowtarzalny styl. Kieruje się zasadą, że noszę to co mi się podoba, a to jest zależne od mojego nastroju i okazji. Czasami wybieram stylizacji casualowe, innym razem dresowe, a na imprezy to juz najczęściej rockowe

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top