Moda męska i damska na co dzień w latach 90.

Moda męska i damska na co dzień w latach 90.

Obecnie można zaobserwować wielki powrót mody lat 90., którą wiele osób pamięta z czasów swojej młodości. Jakie trendy panowały w latach 90. w modzie męskiej, a jakie ubrania w latach 90. chętnie zakładały kobiety? Poznaj obowiązującą na co dzień modę męską i damską z lat 90.

Jak kształtowała się w latach 90. moda męska i damska?

Trendy w modzie lat 90. były wzorowane na takich popularnych serialach jak „Przyjaciele” czy też „Beverly Hills 90210”. Kobiety czerpały inspiracje dotyczące sposobu ubierania się od znanych w tym czasie piosenkarek takich jak Britney Sperce i członkiń zespołu muzycznego Spice Girls. Natomiast modę męską lat 90. kształtowały takie zespoły jak Backstreet Boys czy też Nirvana.

Obowiązkowy jeans lat 90.

Moda lat 90. to przede wszystkim jeans. Jeansy marchewki były jednym z najmodniejszych spodni w tym czasie. Luźne spodnie jeansowe łączono z szerokimi koszulkami i swetrami. Jednak popularne były nie tylko spodnie wykonane z jeansu, ale również sukienki, koszule, kamizelki i kurtki. W latach 90. panowała moda na jeansowy total look, czyli stylizacje stworzone wyłącznie z jeansowych ubrań.

Bojówki w modzie męskiej i damskiej lat 90.

Bojówki były jednym z najbardziej znanych elementów damskiej i męskiej garderoby w latach 90. Ten fason spodni w modzie damskiej lat 90. łączono z krótkimi topami i ciężkimi butami. Swoją popularność wśród dziewczyn bojówki zawdzięczały uwielbianym przez damską część społeczeństwa zespołom muzycznym.

Koszula w kratę w modzie męskiej lat 90.

Czym charakteryzowała się moda męska w latach 90.? Nieodzowny element męskiej mody w tym okresie stanowiły koszule w kratę, które chętnie noszono z jeansami. Luźne koszule w kratę były podstawą stylizacji country i buntowniczego sposobu ubierania się w stylu grunge.

Stylowe w latach 90. spodnie sztruksy

Chociaż dziś sztruksowe spodnie nie są już tak popularne, co kiedyś, to w latach 90. moda męska nie mogła się bez nich obejść. Stanowiły alternatywę dla spodni wykonanych z jeansu, były ciepłe i niezwykle stylowe. Mężczyźni chętnie łączyli je z grubymi swetrami z golfem. Obecnie spodnie ze sztruksu znów wracają do łask.

Crop top charakterystyczny dla mody lat 90.

W latach 90. moda damska była wzorowana na sposobie ubierania się znanych gwiazd ze świata muzyki, które nosiły krótkie koszulki odsłaniające pępek. Dziewczyny chętnie zestawiały crop topy z jeansami z niskim stanem.

Obcisłe sukienki w modzie damskiej lat 90.

Imprezowa moda damska lat 90. to obcisłe sukienki bodycone, które królowały na niemal każdej dyskotece w tamtych czasach. Krótkie, przylegające do ciała kreacje są również obecnie bardzo modne.

Ciężkie buty w modzie lat 90.

Butami, które były niezwykle modne w latach 90. są glany, które stanowiły nieodłączny element stylizacji grunge. Bardzo popularny typ obuwia stanowiły również martensy. W modzie damskiej lat 90. królowały także chodaki i buty na koturnie.

Cechą charakterystyczną mody męskiej i damskiej lat 90. jest wyrazistość. Fasony ubrań z lat 90. mogą wydawać się przerysowane, jednak coraz więcej z nich ponownie wraca na sklepowe półki.

No votes yet.
Please wait...

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top