Otul się pepitką, czyli wyróżnij się w zimie

Otul się pepitką, czyli wyróżnij się w zimie

Zima to taka pora roku, podczas której ludzie zupełnie zapominają o wzorzystych czy kolorowych ubraniach. Wszędzie króluje szarość, czerń, w najlepszym przypadku granat. Oczywiście bez żadnych dodatków, wzorów, udziwnień. Same stonowane kolory. Wieje nudą? Zdecydowanie. Popatrzmy na zachodnie kraje, czy u nich też jest tak smutno na ulicach? Nie. Dlaczego zatem nie ubogacić swoich ubrań na zimę?

 

Z czapkami nie jest lepiej

Temu dodatkowi Polacy poświęcają najmniej uwagi. Co tam kolor! Ważne, żeby w uszy było ciepło. No właśnie kolor jest dosyć istotny. A nawet deseń takiej czapki. Tutaj też nie lubimy szaleć. Ciemna kurtka, ciemna czapka, wszystko ciemne. Albo jeszcze lepiej! Wszystko w innych kolorach. Istny miszmasz modowy. To musi się skończyć katastrofą.

 

Jaką wybrać?

podobne:  Żałoba po mamie – jak się ubierać?

O dobrą czapkę wcale nie jest tak łatwo. Przede wszystkim trzeba ją dobrać do kształtu twarzy. Nie każdemu będzie pasowała czapka z pomponem, tak samo jak nie każdemu będzie dobrze w czapce z daszkiem. Kiedy już wiemy, jaki fason odpowiada nam najlepiej przychodzi czas na kolor. Nie wiedzieć czemu, zazwyczaj wybieramy te najciemniejsze. O wzorze nie może być nawet mowy. Niesłusznie. Większość osób wygląda bardzo dobrze np. w czapkach w pepitkę. Biały kolor ożywia twarz i całą stylizację.

 

Kurtka czy płaszcz?

Obojętnie. Byle nie były nudne! Zrezygnujmy w końcu z kupowania ciągle podobnych do siebie fasonów i kolorów. Kto powiedział, że w zimie trzeba ubierać się na czarno? A może warto do tego dodać biały kolor dla równowagi? Jest tyle świetnych płaszczy i kurtek w pepitkę na Domodi.pl, zarówno dla pań, jak i panów. Czemu z tego nie skorzystać?

podobne:  Żałoba po mamie – jak się ubierać?

 

Szalik czy komin?

W tym sezonie modę damską zdominowały kominy. Niestety, branża modowa nie przewidziała tego, że nie każdemu one pasują. Często do kurtki z kapturem po prostu nie da się założyć komina. Przydałby się normalny szalik tylko czemu nigdzie ich nie ma? Moda na kominy tak opanowała sklepy z ubraniami, że ktoś tu zapomniał o produkcji normalnych szalików. Panie, które ich szukają mogą je oczywiście znaleźć, tyle że na dziale męskim.

 

Może w kratkę?

Jeśli już mamy nudne i stonowane kurtki to może zaszalejmy chociaż z tym kominem czy szalikiem? Na rynku jest pełno kolorowych kominów. W paski, w kratkę, w pepitkę czy w inne figury geometryczne. Niech chociaż to wyróżnia nas wśród tłumu tak samo ubranych na ciemno ludzi.

podobne:  Żałoba po mamie – jak się ubierać?

 

Rękawiczki – mało istotne

O rękawiczkach zazwyczaj przypominamy sobie wtedy, kiedy zaczynamy marznąć w ręce. I co wtedy robimy? Nie szukamy nowych, które będą nam pasowały do reszty zimowych ubrań tylko wyciągamy z szafy te, które kupiliśmy kilka lat temu w hipermarkecie. I tym sposobem właśnie mamy wszystko z innej parafii. Rękawiczki to też istotna rzecz. I świetnie potrafią ożywić monotonną stylizację, jeśli mają na sobie jakiś wzór. Rękawiczki w pepitkę są teraz dostępne w każdej galerii handlowej. Czemu więc po nie nie sięgnąć? Zima przecież nie musi być nudna!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

1 komentarz

  1. Uwilebiam ciuchy w takie wzory. Moja mam takie nosiła i to od niej wyniosłam zamiłowanie do takiego wzroru. Jest super, elegancki i pasujący do każdej okazji.

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top