Urban styl – modnie w klimacie miasta

Urban styl – modnie w klimacie miasta

Nie od dziś wiadomo, że stylów w modzie jest bardzo dużo. Czasem samu ciężko stwierdzić, z jakim stylem moglibyśmy się utożsamiać. Wyróżniamy m.in. styl formalny, sportowy, glamour, rockowy i wiele innych. Każdy z nich określa naszą naturę, osobowość i zainteresowania. Dlatego styl ubierania dla wielu oznacza sposób wyrażenia własnego JA. W poniższym artykule zajmiemy się przybliżeniem stylu w modzie określanego jako Urban.

Na wstępie wyjaśnijmy, co oznacza określenie Urban Style. W ujęciu dosłownym oznacza to modę uliczną, którą charakteryzują przede wszystkim luźne, wolno opadające kroje. Nadrzędną zasadą jest wygoda. Szeroki wybór ubrań w stylu urban proponowanych przez Domodi.pl, z pewnością ułatwi stworzenie indywidualnej stylizacji. Przy komponowaniu tego typu kreacji wykorzystuje się ubrania nawet o kilka rozmiarów większe, sprawiające wrażenie schodzonych i zużytych. Bardzo dobrze komponują się one z ciężkimi butami, obszernymi torbami, dodatkami typu szaliki czy czapki oraz ciężkimi dodatkami.

Przykładową kompozycją takiego stylu są luźne, dziurawe bądź starte dżinsy połączone z koszulką w kratkę która obecnie jest niekwestionowanym hitem. Do tego świetnie pasują trampki, luźna torba przewieszona przez ramię, długa kurtka, komin wokół szyi oraz czapka a’la papa smerf. Do tego dodatki typu bransoletki z rzemykami, zegarek z dużą tarczą będą świetnym uzupełnieniem całej kreacji.

Stylizacja kobieca będzie prezentować się bardzo podobnie. Do dziurawych dżinsów świetnie pasuje wyrazista bluzka z nadrukiem, czarna skórzana kurtka, ciężkie botki oraz biżuteria.

Jednak w każdym stylu należy pamiętać o zachowaniu umiaru ponieważ bardzo łatwo można się zatracić i wówczas zamiast pożądanego efektu, otrzymujemy przerost formy nad treścią. Styl ten przeznaczony jest dla osób odważnych, które nie boją się wyrazić w sposób dosadny swojego indywidualizmu. To, co najbardziej w nim ujmuje to ogromna swoboda. Najważniejsza jest wygoda oraz to, aby dobrze się w danej kreacji czuć. Poszczególnymi elementami garderoby można się bawić i dobierać je według własnego uznania.

Styl Urban jest uwielbiany głównie przez młodych ludzi, którym najbardziej zależy na tym aby dać wyraz swojej buntowniczej naturze i być wyraźnie widocznym, na tle nudnego otoczenia. Nawet ten, kto nie interesuje się modą będzie się czuł swobodnie i nieskrępowanie. Zatem, Urban Styl jest przeznaczona dla każdego, kto nie lubi nudy i stale poszukuje nowych możliwości.

Pamiętajmy o tym, że określony sposób ubierania wyraża naszą osobowość i charakter. Dla wielu, stanowi to formę wyrażenia swojego zdania czy poglądów. Styl to metoda określenia samego siebie. Dla wielu określenie słowa „styl” kojarzy się z pokazami mody, wychudzonymi modelkami i kupowaniem co sezon nowych i drogich rzeczy, które akurat są na topie. Takie pojmowanie sprawy jest błędne. Nie ma znaku równości pomiędzy stylem a modą. Moda to rzeczywiście określenie tego to, co w danym okresie jest najbardziej pożądane natomiast styl, dotyczy tego co lubimy nosić, co nam się podoba i w czym najlepiej się czujemy.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

1 komentarz

  1. Dla mnie takie poszarpane spodnie, w których się wygląda jak bezdomny, to raczej średni styl, ale latem widziałem, że chyba połowa dziewczyn takie nosi. Bo dobra wentylacja?

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top