Na jakie okazje sprawdzi się sukienka z żakietem?

Na jakie okazje sprawdzi się sukienka z żakietem?

Żakiety kojarzą się nam przede wszystkim z dużą elegancję i nierzadko także z odzieżą, na którą decydują się przede wszystkim kobiety starsze. Jest to dość krzywdzący stereotyp, jako że obecnie ten typ stroku może nosić każdy, do tego, jak się okazuje, sprawdza się przy wielu okazjach. Kiedy założymy sukienki z żakietem?

Czym charakteryzują się sukienki z żakietem?

O ile sukienki kojarzą się na dobrze, jako że wielość wzorów, kolorów i krojów pozwala na dopasowanie ich do każdej okazji, o tyle z żakietami tak prosto nie ma. Zazwyczaj mówiąc o nich, mamy na myśli poważne, stonowane marynarki damskie, które kojarzą się nam z poważnymi bizneswoman lub starszymi paniami. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak przy sukienkach, także i w przypadku żakietów mamy do czynienia z dużą różnorodnością wzorów, kolorów i krojów. Z cech charakterystycznych, żakiet to typ odzieży damskiej, który zazwyczaj jest zapinany na jeden lub dwa guziki.

podobne:  Sukienki dla puszystych to pewność siebie, komfort i swoboda

Z czym łączy się żakiety damskie?

Damskie żakiety najczęściej kojarzy się ze strojami bardziej oficjalnymi i łączy się je zazwyczaj ze spodniami, spódnicami lub sukienkami właśnie. Razem tworzą jednolitą, elegancką całość, choć w zależności od wybranego kroju, tak naprawdę świetnie sprawdzają się na wiele różnych okazji, niekoniecznie tylko tych oficjalnych. To bardzo kobiecy strój, zwłaszcza w przypadku łączenia dopasowanych żakietów z sukienkami.

Na jakie okazje zakłada się sukienkę z żakietem?

Jako że jest to zazwyczaj dość elegancki zestaw stroju, sukienki z żakietem bywają standardowym zestawem kobiet pracujących. W biurach i korporacjach sprawdzają się idealnie, niezależnie od tego, na jakim stanowisku się znajduje. Nie jest to jednak jedyne miejsce, gdzie warto wybrać taki strój. Zestawy te warto założyć także na takie okazje jak uroczystości rodzinne, strój na uczelnie, na spotkanie ze znajomymi czy nawet na imprezę i na co dzień. Właściwie nie ma tu żadnych ograniczeń, wiele będzie zależało od tego, z jakim typem sukienki połączy się żakiet.

podobne:  Jak optycznie zmniejszyć brzuch? Triki, które przywrócą smukłą figurę.

Sukienka z żakietem na oficjalne spotkania

W tym przypadku sprawdzą się klasyczne zestawienia, czyli czarny, granatowy lub szary żakiet z prostą ołówkową sukienką w podobnym kolorze. Sprawdzi się tutaj szczególnie krótki żakiet typu chanel czy też taki o długości rękawa ¾, który warto założyć do biura także w okresie wiosenno-letnim. Bardzo na czasie są także wzory w delikatną kratkę i typu tweedowego.

Sukienka z żakietem na co dzień i od święta

Jeżeli chcemy zdecydować się na zestawy mniej oficjalne, można wybrać inne kroje i kolory sukienek oraz żakietów. Na przykład łącząc skórzany żakiet w letnią sukienką, zdecydowanie nasz wygląd zyskuje na lekkości. Bardzo modne są też stroje w stylu safari oraz materiały pikowane. Z krojów mogą sprawdzić się żakiety wiązane i oversize. Kolorystyka także jest dowolna – zarówno jasne pastelowe barwy, jak i intensywne kolory mogą wyglądać oszałamiająco. Niezwykle popularne stały się także żakiety z printami, zwłaszcza o wzorze roślinnym i kwiatowym.

No votes yet.
Please wait...

1 komentarz

  1. Według mnie taki strój jest bardzo uniwersalny. Osobiście lubię nosić żakiety do różnych ubrań, nie tylko sukienek.

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top