Odzież męska w rozmiarze XXL, jak dobrze się ubrać?

Odzież męska w rozmiarze XXL, jak dobrze się ubrać?

Gdzie znaleźć ubrania w rozmiarze XXL? Jakie wybierać, by wyszczuplić sylwetkę i uzyskać idealny efekt estetyczny? Dowiedz się, co warto zmienić w swojej garderobie.

Gdzie szukać ubrań w rozmiarze XXL?

Znalezienie dobrych, pasujących i stylowych ciuchów to wcale nie taka prosta sprawa, kiedy jest się mężczyzną o niestandardowych rozmiarach. Chyba każdy z nich miał kiedyś okazję z rosnącą irytacją wędrować po sklepach czy działach odzieżowych, które nie miały mu nic do zaoferowania.

Smutna prawda, ale, szczególnie w przypadku sieciówek, dostępne na rynku ubrania są w większości ustandaryzowane. Panowie o większych gabarytach nieraz więc mogą poczuć się dyskryminowani, odkrywając wciąż na nowo, że nie każdy producent odzieży bierze pod uwagę osoby, które od takich standardowych rozmiarów odbiegają.

Na szczęście inni starają się wypełnić tę niszę, dlatego mamy sklepy bardziej pod tym względem wszechstronne. Na przykład duzylolek.pl, którego ofertę można przejrzeć na www.duzylolek.pl, ma na składzie markową odzież w rozmiarach nawet do 8XL.

Jak się ubierać w rozmiarze XXL?

Wiedzieć, gdzie szukać ubrań w większych rozmiarach, to zaledwie połowa sukcesu. Trzeba jeszcze wiedzieć, czego konkretnie szukać. Duzi panowie o okrągłej sylwetce mają możliwość, by ją za pomocą odpowiednio dobranego ubrania wymodelować.

Czasem o optycznym wyszczupleniu decydują drobiazgi. Na przykład zamiast okrągłych kołnierzy, lepiej stawiać na te w kształcie litery V, co wydłuży linię szyi i tym samym wyszczupli twarz. Podobny efekt możemy zresztą uzyskać przez odpięcie jednego guzika więcej w koszuli.

Okrycia wierzchnie warto wybrać takie, by ich długość sięgała poniżej dolnej linii brzucha – na przykład do połowy kolana czy uda. Dobrze można wyglądać też w marynarce. Dla większych panów doradza się zwykle raczej te dwurzędowe.

Jeśli chodzi o spodnie, to najlepiej sprawdza się krój zwany tapered, w którym nogawka jest dość szeroka na wysokości uda, ale zwęża się idąc ku dołowi. Z kolei buty warto dobrać w kolorze spodni, w ten sposób optycznie wydłużamy sylwetkę.

Jeśli chodzi o kolory, to znaną prawdą jest, że czerń optycznie wyszczupla, ale nie znaczy to wcale, że cała garderoba powinna być utrzymana w ciemnych barwach. Nie trzeba obawiać się wyrazistych kolorów, warto jednak postawić na odpowiedni wzór, na przykład pionowe pasy wyszczuplają.

Czego unikać?

Jeśli chodzi o wzory, to tak jak pionowe pasy wyszczuplają, poziome analogicznie poszerzają sylwetkę, lepiej więc zrezygnować z takich wzorów. Ale warto się postarać, aby uniknąć również innych modowych błędów.

Efekt estetyczny mogą psuć na przykład zbyt długie spodnie. W przypadku mężczyzn o większych rozmiarach prezentuje się to wyjątkowo źle. Trzeba też pamiętać, że części ubioru muszą być nie tylko dobrze dobrane same w sobie, ale i odpowiednio ze sobą wzajemnie zestawione. Jeśli połączymy szeroką górę z wąskim dołem lub wąską z szerokim, efekt może być dość kuriozalny.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top