Elegancki ubiór dla mężczyzny na lato

Elegancki ubiór dla mężczyzny na lato

Lato to czas, który kojarzy nam się głównie z urlopowymi wyjazdami, piękną pogodą, swobodą i odpoczynkiem. Przez kilka miesięcy w roku temperatura często waha się od 20 do 30 stopni, a czasem nawet sięga wyżej. Gdy żar leje się z nieba chętnie pozbywamy się kolejnych elementów garderoby, a w naszym stroju zaczynają dominować coraz bardziej skąpe ubrania. Choć może się wydawać, że latem najważniejsze jest to, aby czuć się lekko i swobodnie w tym co nosimy, obowiązują jednak pewne reguły których należy obowiązkowo przestrzegać. Szczególnie, ważne są one w przypadku mężczyzn, którym zależy na tym, aby także latem wyglądać modnie i elegancko. 

Pierwszą i najważniejsza rzeczą, na jaka należy zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego stroju dla mężczyzny (inspiracje na domodi.pl) jest materiał, z jakiego zostanie on wykonany. Istnieją przewiewne i oddychające materiały, które zostały stworzone jakby idealnie na lato i świetnie sprawdzają się przy wysokich temperaturach. Długie spodnie utkane splotem otwartym, wykonane z takich materiałów jak len, moher czy tropik mogą z powodzeniem stać się doskonałą alternatywą dla szortów, które eleganckie bynajmniej nie są. Świetną i sprawdzoną opcją jest na pewno ubranie z cienkiej wełny lub ewentualnie ultracienkiej bawełny.

źródło: domodi.pl

Elegancki strój dla mężczyzny to oczywiście garnitur, krawat, koszula i pantofle. Pamiętać warto o tym, że pomimo wysokiej temperatury koszula z krótkim rękawem nie jest odpowiednia pod marynarkę, ani także noszona bez niej, ale za to z krawatem. Zdecydowanie bardziej stylowo wygląda koszula z długimi rękawami, które w każdej chwili można podwinąć. Zwróćmy także uwagę na letnią kolorystykę. Garnitury noszone latem nie powinny być zbyt ciemne i grube, warto porzucić na ten czas wszelkie granaty i brązy, a przede wszystkim czarny kolor, który w ogóle nie będzie się dobrze prezentował. Podczas gorących dni najlepiej sprawdzą się jasne kolory, beże, pastele, szarości lub jasne odcienie niebieskiego.

źródło: domodi.pl

Klasyczną elegancję warto jednak połączyć z pewną dozą swobody, uzyskując tak zwany smart casual, styl który pozwoli czuć się elegancko i swobodnie jednocześnie. Możemy wprowadzić trochę luzu do naszej stylizacji za pomocą dobrze skrojonych dżinsów, koszuli bez krawata, marynarki czy też mokasynów i klasycznych półbutów. Aby taki zestaw prezentował się dobrze, trzeba dopasować kolorystycznie spodnie do marynarki, która z kolei nie powinna być zbyt formalna.

źródło: domodi.pl

Uzupełnieniem takiego stroju zamiast skórzanych półbutów mogą być cieszące się niesłabnącą popularnością trampki. Decydując się jednak na takie rozwiązanie trzeba pamiętać, aby nie zakładać trampek w kolorze kontrastującym do garnituru, gdyż możemy stracić w ten sposób elegancję. Dobrze dopasowany zestaw to także czarne trampki z T-shirtem w tym samym kolorze lub z elegancką koszulą. Męski ubiór latem wcale nie musi być nudny i nieciekawy. Istnieje wiele interesujących połączeń, które urozmaicą stylizację panów, przy jednoczesnym zachowaniu szyku i elegancji.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
podobne:  Jak się ubrać na koncert?

1 komentarz

  1. Lato za nami, ale sądzę, że spokojnie za rok można to nosić. Dzięki za porady.

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top