Jakie kosmetyki dla mężczyzn? Jakie kosmetyki powinien mieć każdy mężczyzna?

Jakie kosmetyki dla mężczyzn? Jakie kosmetyki powinien mieć każdy mężczyzna?

Kosmetyki wydają się być domeną kobiet. Mają ich wiele i nigdy nie jest ich dość. Co jednak z kosmetykami dla panów? Wbrew pozorom każdy dbający o siebie mężczyzna powinien mieć pod ręką pewien zestaw kosmetyków, do których zaliczają się nie tylko kremy do golenia czy szampony. Z jakich męskich kosmetyków panowie powinni korzystać?

Kosmetyki do golenia i po goleniu

Jednym z najbardziej podstawowych czynności kosmetycznych jakie wykonują panowie, są te związane z goleniem. Każdy wie, że nie jest to nic przyjemnego, a liczne zacięcia i podrażnienia są na porządku dziennym. Skóra twarzy jest dosyć wrażliwa, dlatego też każdy mężczyzna powinien zaopatrzyć się w zestaw kosmetyków dostosowanych do wrażliwości skóry i jej potrzeb. Obok pianek i żeli przydatnych przy goleniu, powinny znaleźć się kremy i żele po goleniu, które łagodzą podrażnienia i nawilżają skórę.

Kosmetyki do pielęgnacji brody i wąsów

Pozostając w temacie pielęgnacji twarzy, warto wspomnieć o całej gamie kosmetyków dedykowanych do pielęgnacji zarostu. Brodę należy czyścić, odpowiednio przycinać, a także dbać o nią. Na pewno każdy mężczyzna posiadający zarost powinien mieć pod ręką specjalny szampon do brody, balsam nawilżający do skóry pod brodą, a także olejek, który zmiękcza owłosienie oraz je wygładza.

Jakie kosmetyki do mycia twarzy?

Żel do twarzy wydaje się być tutaj podstawą. Nie od dziś wiadomo, że mycie wodą z mydłem wcale nie przynosi tak dobrych rezultatów jak by się zdawało, a skóra każdego człowieka jest nieco inna i ma inne zapotrzebowania. Zdecydowanie więc żel, dostosowany do rodzaju skóry, powinien być obowiązkowy. Można też zdecydować się, choć nie jest to aż takie obowiązkowe, na peeling złuszczający.

Kremy do twarzy, ciała i rąk

Ten typ kosmetyków nie cieszy się dużą popularnością wśród panów, ale na pewno warto jest wziąć je pod uwagę, szczególnie jeżeli ma się spore problemy skórne, jak szybkie przesuszanie i pękanie naskórka. Na pewno niezbędny byłby krem nawilżający, który odżywi, nawilży i wygładzi poprawiając wygląd cery. Oczywiście najlepiej szukać kremów dopasowanych do typu skóry. Przydatny może być też krem do rąk. Wielu panów, szczególnie pracujących fizycznie rękami ma problemy z pękającą skórą na dłoniach, co można łatwo zaradzić przez stosowanie kremów nawilżających.

Szampon do włosów i żel pod prysznic

Jest to pewna oczywistość, ale też warto o tym wspomnieć, szczególnie że na rynku można znaleźć różne typy szamponów i żeli pod prysznic, w zależności od potrzeb skóry i włosów. Ma tu duże znaczenie, ponieważ wbrew pozorom problemy skórne to nie tylko kłopot kobiet, ale i mężczyzn, co za tym idzie, odpowiedni dobór tak podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych wydaje się być rzeczą istotną, o której powinien pamiętać każdy mężczyzna. Nie można też rzecz jasna zapomnieć o żelu intymnym, ale zachowania higieny.

Perfumy i antyperspiranty dla mężczyzn

O ile antyperspiranty wydają się rzeczą oczywistą dla każdego mężczyzny, o tyle perfumy już niekoniecznie. Wybierając dezodorant zazwyczaj kierujemy się indywidualnymi upodobaniami zapachowymi, ważne jednak, by był on odświeżający i nie podrażniał skóry. Jeżeli chodzi o perfumy, nie są one kosmetykiem używanym codziennie, czasem też wystarczy zastosowanie zwykłej wody toaletowej. Jeżeli jednak planuje się wyjście z ukochaną kobietą, spotkanie biznesowe czy towarzyskie, zastosowanie określonych zapachów może przynieść wymierne korzyści.

Jak więc widać, kosmetyków używanych przez mężczyzn nie jest aż tak mało, choć wcale nie jest ich też dużo. Każdy z panów powinien mieć w zanadrzu określony zestaw kosmetyków dostosowany do swoich potrzeb. Będzie to świadczyło przede wszystkim o tym, że o siebie dba i nie jest mu obojętne, jak postrzegają go inni. Kobiety również to docenią.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top