Nawyki niezdrowe dla naszej cery

Nawyki niezdrowe dla naszej cery

Twoja cera wygląda niezdrowo, pojawia się na niej coraz więcej niedoskonałości, a Ty zastanawiasz się dlaczego? Sięgasz po coraz droższe kosmetyki do pielęgnacji, ale nie przynoszą pożądanych efektów? Może to być wynik złych nawyków, jeśli zastanawiasz się jakich, przeczytaj nasz artykuł.

Niedokładne oczyszczanie twarzy

Podstawą zdrowej cery jest jej dokładny demakijaż! Każdego wieczoru należy zmyć wszystkie kosmetyki, które miałyśmy na twarzy w ciągu dnia. Częstym grzechem jest pozostawianie makijażu na noc, np. po imprezie trwającej do późna, kiedy wracamy zmęczone I nie mamy siły na stanie przed lustrem. Warto jednak poświęcić te pięć minut, aby nasza skóra miała szansę odetchnąć. W przeciwnym razie grożą nam pozatykane pory, pryszcze i zaczerwienienia. Ponadto należny pamiętać o peelingu przynajmniej 2 razy w tygodniu. Najbezpieczniejsze są peelingi enzymatyczne, które oczyszczają skórę nie podrażniając jej.

Palenie papierosów

Ten nałóg jest niebezpieczny dla całego organizmu, jednak panię marzące o młodym wyglądzie swojej cery przez długi czas powinny stanowczo trzymać się z dala od papierosów. Palenie tytoniu powoduje powstawanie oraz pogłębianie się istniejących już zmarszczek. Ma wpływ na zmianę koloru cery na niezdrowy, ziemisty odcień. Ocenia się, że osoby palące papierosy przez 40 lat wyglądają o 10 lat starzej niż wyglądałyby, gdyby nie paliły.

Brak nawilżenia

Absolutnie każdy, bez względu na to jaki typ cery posiada, powinien ją nawilżać. Osobom z tłustą cerą wydaje się często, że nie ma potrzeby dodatkowo jej kremować, bo będzie się jeszcze bardziej błyszczeć. Jest to błędne założenie, bardzo często wydzielanie się nadmiaru sebum przez naszą skórę jest spowodowane brakiem odpowiedniego nawilżenia. Jednak używanie kremów nawilżających to nie wszystko. Bardzo istotne jest nawadnianie organizmu. Woda jest odpowiedzialna za usuwanie z organizmu toksyn, które są jednym z powodów złego stanu naszej skóry, włosów i paznokci.

Higiena przedmiotów codziennego użytku

Jeśli używasz pędzli do wykonywania codziennego makijażu, to powinnaś je myć co najmniej raz na 3 tygodnie. Ponadto bardzo często zapominamy o częstej wymianie poszewek na poduszkach, tymczasem mają one bardzo bliski kontakt z naszą twarzą przej kilka godzin na dobę i znajdujące się na nich bakterie przechodzą na naszą twarz powodując liczne problemy skórne.

Czarna węglowa maseczka na twarzy

Zdrowa dieta

To co jemy bezpośrednio wpływa na nasz wygląd i nie chodzi tu tylko o obwód w pasie czy biodrach. Nasza dieta powinna być zróżnicowana i bogata w składniki odżywcze. Absolutnie unikamy produktów mocno przetworzonych i pozbawionych witamin oraz niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu składników. Koniecznie pamiętamy o owocach i warzywach, rybach i produktach pełnoziarnistych.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

3 komentarze

  1. fajny artykuł, najważniejsze to działać ze wszystkich frontów a odniesiemy sukces.

  2. urodowa_ciotka_klotka - 15 listopada 2017 odpowiedz

    Problemem są też drogeryjne kosmetyki, które w składzie mają drażniące i zatykające pory składniki. Dlatego zaczęłabym od sprawdzania składów lub najlepiej przygotowania własnych kosmetyków. Ja mam domowy balsam, tonik i mleczko do demakijażu. A działanie kremu wzmacniam witaminą C w kroplach.

  3. Z oczyszczaniem twarzy mam trochę kłopot, ale staram się to przestrzegać, pozostałe kwestie nieszczególnie mnie dotyczą, choć może powinnam poprawić swoją dietę.

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top