Jak kupować kosmetyki mądrze?

Jak kupować kosmetyki mądrze?

Zdałaś sobie sprawę, że byt dużo wydajesz na zakupy kosmetykowe? W Twojej łazience nie ma już miejsca na nowe butelki, flakony i słoiczki z kremami? Wygląda na to, że czas zmienić podejście do kupowania kosmetyków, a my podpowiemy Ci jak to zrobić.

Akcja “denko”

Na pewno większość z Was o niej słyszała. Polega to na tym, aby kupować dany kosmetyk, np. szampon do włosów, dopiero wtedy, gdy ten aktualnie przez nas używany się skończy. Jest to świetny sposób, aby zminimalizować ilość zalegających w naszej łazience butelek z szamponami, balsamami czy odżywkami do włosów. Dodatkowo wzmacnia w nas konsekwencje i determinacje, aby dany specyfik stosować regularnie.

Unikaj promocji i wyprzedaży

Może brzmi to nieco dziwnie, w końcu wszelkie promocje w teorii pomagają nam zaoszczędzić pieniądze, ale jest to bardzo złudne. W rzeczywistości, jeśli posiadamy zbyt dużą ilość kosmetyków, to powinniśmy zdecydowanie zaprzestać przeglądania gazetek promocyjnych, newsletterów i tym podobnych. Szerokim łukiem omijamy również drzwi drogerii, jeśli nie musimy zaopatrzyć się w konkretny, niezbędny dla nas produkt, który właśnie nam się skończył.

Tańsze zamienniki drogich kosmetyków

Przy planowaniu budżetu na dany miesiąc, warto ustalić konkretną sumę pieniędzy, którą możemy wydać na kosmetyki i bezwzględnie jej nie przekraczać. Bardzo pomocne jest przy tym zapoznanie się ze składem swoich ulubionych produktów i jeśli uważamy ich cenę za zbyt wysoką, to warto poszukać ich tańszych zamienników. Wbrew pozorom w aptekach i drogeriach jest bardzo dużo produktów o naturalnym, bardzo dobrym składzie w śmiesznie niskich cenach w porównaniu do podobnych produktów znanych kosmetycznych marek.

Podkład do twarzy w musie

Duże opakowania i kosmetyki uniwersalne

Jeśli masz sprawdzony żel pod prysznic lub balsam, którego najczęściej używasz, to poszukaj ich w jak największych opakowaniach. W przypadku kosmetyków kolorowych do makijażu dobrym pomysłem jest zakup paletek, w których znajdują się róże lub bronzery jednocześnie mogące pełnić funkcję cieni lub pomadek. Nie dość, że zyskujemy w ten sposób całą gamę kolorów, to jeszcze oszczędzamy miejsce, którego pakowane pojedynczo np. cienie zajmują całkiem sporo.

Zrób porządek w kosmetyczce

Bardzo często rożnego rodzaju szminki, pomadki, pudry i błyszczyki mamy pochowane w różnych miejscach. W efekcie zapominamy o chociażby pomadce ochronnej, która leży w dawno nienoszonej torebce i kupujemy nową. Podobnie jest z kosmetykami zalegającymi na samym dnie kosmetyczki, których nie używamy głównie dlatego, że nie chce nam się do nich dokopywać. Gruntowny porządek, a przy tym zebranie wszystkich produktów w jednym miejscu pozwoli nam łatwiej ocenić czego mamy za dużo, a co jest zbędne i nie ma sensu nie kupować tego więcej.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

2 komentarze

  1. muszę się zacząć stosować do takich porad bo póki co, kiepsko sobie radze w takich zakupach.

  2. Jak kupuję kosmetyki to kieruje się tylko jedną zasadą – sprawdzam skład. Wtedy tak naprawdę nie liczą się żadne promocje, zamienniki czy wielkość opakowania, bo jak coś ma syfiaty skład, to i tak tego nie wezmę

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top