Gdzie kupić ubrania z lat 80?

Gdzie kupić ubrania z lat 80?

Jaskrawe stroje sportowe, garsonki, kolorowe garnitury, plastikowe dodatki, rockowe ubrania i wiele innych to nieodłączne elementy mody lat 80. Nie wszędzie jednak możemy kupić tego typu ubrania i dodatki, mimo że część z nich pojawia się w aktualnych trendach. Jeśli chcecie wprowadzić nieco klimatu niczym z ery disco, zobaczcie, gdzie możecie zaopatrzyć się w niezbędne części garderoby.

Garderoba mamy, cioci, znajomych rodziny

To najprostsze i zarazem najbardziej budżetowe rozwiązanie. Jeśli macie ochotę na odrobinę powiewu ostatnich dekad XX wieku, to w garderobie bliskich na pewno znajdziecie coś interesującego. Zapewne część z członków waszej rodziny w latach 80. przeżywało swoją młodość, a zatem jest szansa na znalezienie w zakamarkach ich szaf pozostałości po tamtym okresie. Warto poprosić ich o pomoc, ponieważ całkiem możliwe, że przy takich porządkach i poszukiwaniach odżyją ciekawe wspomnienia. Można więc wykorzystać to jako okazję do pogłębiania relacji z bliskimi.

Ubrania w stylu lat 80. z lumpeksu

Lumpeksy przeżywają aktualnie swoje pięć minut. W ostatnim czasie byliśmy świadkiem całkowitej zmiany społecznego sposobu myślenia o zakupach z drugiej ręki. Jeszcze kilkanaście lat temu o kupowaniu w lumpeksach mogliśmy usłyszeć, że jest to wstyd i sposób ubierania się dla osób o niższym statusie społecznym, natomiast dzisiaj sporo ludzi z dumą mówi o tym, jakie ”perełki” znalazło w sklepach z odzieżą używaną. W lumpeksach możemy znaleźć ciuchy z wielu różnych czasów, w tym ubrania z lat 80. Jeśli chcemy wprowadzić do swojej garderoby elementy właśnie z tego okresu, to jest to świetne miejsce na poszukiwania. Dodatkowo ubrania te zwykle są stosunkowo tanie, jest to więc budżetowa opcja.

Aukcje z ubraniami z lat 80. na platformach internetowych

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się platformy, na których mamy możliwość darmowego wystawiania na aukcje rzeczy z własnej szafy. Co ważne, bardzo chętnie z nich korzystamy również, jeśli chcemy kupić coś „nowego”. Jest to swego rodzaju internetowy odpowiednik lumpeksu, a więc sklepu z ubraniami używanymi. Daje nam, podobnie jak sklep stacjonarny tego typu, możliwość znalezienia ubrań z różnych modowych epok. Platformy tego typu, mają ogromną zaletę, którą jest możliwość łatwego wyszukiwania ubrań, które chcemy kupić. Pod tym względem mają zdecydowaną przewagę nad sklepami, ponieważ oszczędzamy tym sposobem mnóstwo czasu. Korzystanie ze stron, służących do sprzedaży przez internet jest więc bardzo wygodną formą odświeżania garderoby.

Targi vintage

W wielu miastach w Polsce, co jakiś czas, organizowane są targi, na których wystawiane są stoiska z różnymi rzeczami vintage. Sporo z nich pochodzi sprzed co najmniej dwudziestu lat, lub po prostu jest stylizowana na nieco starsze, niż są w rzeczywistości. Fakt jednak jest taki, że możemy tam znaleźć wiele ubrań i dodatków, które pochodzą z lat 80. lub są w stylu tamtej epoki. Jest to rozwiązanie nieco droższe, niż te, które zostały wymienione wyżej, jednak na pewno warto się wybrać na takie wydarzenie. Zwykle oprócz stoisk sprzedażowych prowadzone są różne wykłady i pogadanki, z których możemy dodatkowo dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat mody i nie tylko.

No votes yet.
Please wait...

2 komentarze

  1. Ja ubrania z lat 80 kupuje w lumpach. Zdziwilibyście się ile tego tam jest, często są to takie perełki, że aż jestem w szoku, że ktoś to wyrzucił….

  2. Lumpy i vintage shopy to prawdziwe skarbnice dla ludzi, którzy interesują się modą retro. Sama tak znalazłam moją ukochaną kurtkę z lat 80. <3

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top