Gdzie sprawdzi się moda rockowa z lat 80?

Gdzie sprawdzi się moda rockowa z lat 80?

Ważnym aspektem mody lat 80. stał się styl rockowy. Trendy były kształtowane przez legendy takie jak Aerosmith, a także nowopowstałe zespoły jak Guns N’Roses czy Bon Jovi. Gwiazdy estrady stały się wpływowe nie tylko w kwestii muzyki, ale również w świecie mody, co widoczne jest również dzisiaj. Jak to się stało, że zaczęliśmy naśladować wielkich muzyków w kwestii ubioru i co nosiliśmy inspirowani przez nich?

Rock w latach 80.

Najpierw mała dawka historii. Bez względu na upodobania muzyczne, w latach 80. wszyscy zaczęli intensywnie słuchać rocka. Sławne zaczęły być kapele takie jak Queen, AC/DC, Nirvana, Guns N’Roses i wiele innych, które dzisiaj są już klasykami i nie ma możliwości, by ktoś ich nie kojarzył. Naturalną rzeczą jest więc to, że wykonawcy mieli również wpływ na inne aspekty naszego życia. Muzyka, której słuchamy, jak wiemy, kształtuje nie tylko nasz zmysł artystyczny, ale również poglądy i — jak się okazuje styl ubierania. Całkowicie normalne jest to, że jeśli kogoś lubimy i szanujemy, to często chcemy upodobnić się do niego i staramy się w pewnym stopniu go naśladować. I w ten oto sposób, naszymi mentorami w kwestii mody stały się gwiazdy muzyki rockowej. W latach 80. staliśmy się bardziej wyrozumiali, więc czasy te pozwoliły na pokazywanie swojej indywidualności i niezależności. Rockmani i rockmanki przyczyniły się do tego, pokazując swój styl i stawiając na odważne, ukazujące charakter stroje, a my braliśmy z nich przykład.

Damska moda rockowa lat 80.

W latach 80. kobiety stały się bardzo odważne w kwestii stylu. Modne stały się wówczas krótkie i obcisłe sukienki w ciemnych kolorach, głównie czarne. Łączone były często z rajstopami bądź podkolanówkami w różne wzory i tekstury, jednak zachowane w nieco mrocznym stylu. Motto? Stylizacje muszą być z pazurem. W trendy świetnie wpasowywały się więc skórzane elementy garderoby. Spodnie, obszerne ramoneski, a nawet skórzane topy. Must have ówczesnych czasów? Różne dodatki nabijane ćwiekami, które dodawały stylizacji jeszcze bardziej rockowego charakteru.

Męska moda rockowa lat 80.

Mówiąc o męskich trendach lat 80., nie możemy zapomnieć o bardzo ważnym aspekcie, jakim są fryzury na wzór gwiazd rocka. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, również w tej kwestii inspirowali się największymi muzykami tamtych czasów. Mężczyźni z dumą nosili irokezy, a także napuszone, nieco pokręcone fryzury. Jeśli chodzi o ubiór, to równie często było widać rockowy klimat. Moda męska w głównej mierze opierała się na rockowych T-shirtach i obszernych, podziurawionych jeansach. Stylizacje były dopełniane skórzanymi lub jeansowymi kurtkami o dużych fasonach. Swego czasu na topie były również kamizelki.

Ciekawostką może być styl glamrockowy, który dzisiaj może jednak być nieco kontrowersyjny, ponieważ cechą charakterystyczną jest łączenie kolorowych, nieraz jaskrawych wzorów z klasycznym stylem rockowym. Wiele stylizacji w tym stylu mogłoby być w naszych czasach uznane za tandetne. Oprócz tego jednak, z wieloma ówczesnymi trendami mamy do czynienia po dziś dzień, co świadczy o tym, że trendy te są wręcz ponadczasowe.

No votes yet.
Please wait...

1 komentarz

  1. Lata 80 to było coś… Niepowtarzalna moda, czasem uda mi się zdobyć jakieś perełki z tych lat w lumpie, zawsze cieszę się jak dziecko 😀

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top