Jaki makijaż, fryzurę, ubiór w stylu lat 80?

Jaki makijaż, fryzurę, ubiór w stylu lat 80?

Moda lat 80. do dzisiaj często bywa inspiracją nawet dla największych projektantów. I chociaż sporo lat już minęło, to wiele z trendów jest nadal aktualnych. Przeniesiemy się kilka dekad wstecz i przyjrzymy temu, jak ponad 40 lat temu podkreślaliśmy swój styl poprzez makijaż, fryzurę i dodatki.

Makijaż z lat 80.

Odważne kolory i błysk. Jednym słowem, era disco. To właśnie motyw przewodni jeśli chodzi o trendy makijażowe w latach 80. Jakie trendy królowały wówczas w makijażu? Po pierwsze — neonowe kolory na oczach. Motto makijażowe ikon tamtych czasów to przede wszystkim nie zostać niezauważonym. Celebryci lat 80. stawiali na widoczne, jaskrawe kolory i właśnie na tym bazował ich makijaż. Im więcej, tym lepiej. Najważniejszym elementem był makijaż oczu. Kolorowe cienie do powiek to podstawa makijażu. Dawały one dużą swobodę wyboru i różnych wariacji. Często stawiano na kolorowe smokey eye i kolorowe kreski. Drugi punkt obowiązkowy, stanowiły wyraźne usta. Panie najchętniej wybierały te w kolorach czerwieni lub pomarańczu, jednak nic nie stało na przeszkodzie, by usta były innego, jaskrawego koloru. Trzecia, ważna kwestia, to wystylizowane, mocno podkreślone brwi. Makijażyści już wtedy wiedzieli, że brwi to rama dla całej twarzy, więc nie zapominali o tym elemencie i poświęcali mu sporo uwagi.

Modne fryzury lat 80.

Tak samo jak inne aspekty mody lat 80., fryzury były bardzo odważne i spektakularne. Zdecydowanie daleko im od pojęć prostoty i minimalizmu. Jeśli więc nie żyliśmy w tamtych czasach, prawdopodobnie patrząc na zdjęcia ówczesnych fryzur, możemy czuć zdziwienie i wręcz niedowierzanie. Fryzury z lat 80. to przede wszystkim napuszone i natapirowane włosy. Jednym słowem — objętość. Modne były wówczas lokowane czy karbowane włosy, trwałe ondulacje i przede wszystkim grzywki. Kobiety często stawiały na różnego rodzaju ozdoby, np. kokardy, gumki lub opaski. Wszystko to oczywiście w jaskrawych, wyrazistych kolorach. Kolejnym punktem, który możemy uznać dziś za symbol lat 80., były asymetryczne cięcia, na które często decydowały się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Jakie dodatki w stylu lat 80.?

Podobnie jak w makijażu, tak w przypadku ubrań i dodatków ceniono sobie wielość barw i wzorów. Do najmodniejszych elementów uzupełniających stylizację należały kolorowe paski, bransoletki i ozdoby do włosów. Symbolem tamtych czasów stały się również jaskrawe rękawiczki bez palców i naszyjniki. Dla mniej odważnych lub po prostu preferujących nieco inny styl, zarezerwowane były złote łańcuchy i broszki.

Mimo wymienionych wyżej kluczowych punktów w erze disco bardzo ceniono sobie indywidualność, wolność i przełamywanie standardów. Lata 80. były więc niesamowitym czasem dla miłośników mody. Dawały możliwość poszukiwania swojego własnego stylu, wyrażania siebie za pomocą ubioru i wyglądu. Moda odzwierciedlała potrzebę buntu i zmian. I pewnie właśnie dlatego tak wielu z nas z chęcią przeniosłoby się w tamte czasy, by poczuć ten niepowtarzalny i oryginalny klimat.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

1 komentarz

  1. Lata 80 powoli wracają do łask, normalnie jeszcze trochę to i zajęcia fitness z tamtych lat wrócą xD to by było… CIEKAWE.

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top