Moda lat 80 – skąd czerpać inspirację?

Moda lat 80 – skąd czerpać inspirację?

Każdy choć raz w życiu, przeżył ten moment, gdy „nie miał się w co ubrać”. Mimo szafy pełnej ubrań mogą zdarzyć się sytuacje, w których nie mamy pomysłu na stylizację, czy to do biura, na randkę, czy na imprezę. Jak przełamać taki kryzys? Dzisiaj przegląd najlepszych miejsc, z których możemy czerpać inspiracje modą lat 80., ale nie tylko. Zobaczcie, skąd można zaczerpnąć ciekawe pomysły.

Artykuły o stylu lat 80.

We współczesnych magazynach modowych, ale i tych sprzed kilkunastu lat możemy znaleźć wiele artykułów z pomysłami na stylizacje o różnej tematyce. Częstą inspiracją w tworzeniu takich treści są trendy, które zrodziły się wiele lat temu i które wciąż powracają na nowo. W wielu artykułach możemy znaleźć stylizacje inspirowane modą lat 80. wraz z przykładowymi ich elementami dostępnymi w popularnych sklepach. Takie przeglądy to miejsce, skąd można zaczerpnąć sporo pomysłów. Możemy wykorzystać je również do zrobienia kolażu/mapy inspiracji, tak by powracające trendy jak najlepiej dopasować do swojego własnego stylu.

Instagram i inne sociale

Moda z lat 80. powraca, a to oznacza, że na portalach społecznościowych możemy znaleźć profile mnóstwa osób, które ubierają się właśnie w tym stylu. Młode dziewczyny coraz częściej inspirują się trendami sprzed 40 lat, więc bardzo łatwo jest znaleźć osoby, które mogą być dla nas źródłem pomysłów. Inną opcją, mogą być portale, które służą stricte do tworzenia profili z inspiracjami. Często dają one opcje stworzenia różnych tematycznych tablic, z których jedną z nich mogą być właśnie zdjęcia z pomysłami na stylizacje.

Stylizacje gwiazd w stylu lat 80.

Dzisiejsi celebryci, w tym aktorzy, muzycy, modelki i przedstawiciele innych zawodów, często korzystają ze starszych trendów, dając im tym samym nowe życie. Lata 80. to temat, który często przewija się w stylizacjach gwiazd. Osoby znane są świadome tego, że moda zawsze wraca, a więc nie boją się odkopywać elementów modnych kilkadziesiąt lat temu. Obserwując więc profile gwiazd, lub śledząc ich najnowsze zdjęcia, możemy zaczerpnąć sporą dawkę inspiracji.

Albumy rodzinne

W rodzinie każdego z nas na pewno znajdą się osoby, które miały szczęście żyć w barwnych i szalonych latach 80. Jeśli już tak jest, to nie ma lepszego miejsca na zaczerpnięcie inspiracji tamtym okresem, niż zdjęcia rodzinne sprzed lat. Ujrzenie na własne oczy zdjęć robionych w latach 80., da wam doskonały obraz tego, jak wtedy wyglądały trendy i jak ludzie ubierali się na co dzień. Nieprzerysowane, rzeczywiste przykłady stylizacji, którymi chwalili się wasi bliscy.

Inspiracje latami 80. z Youtube

I na koniec miejsce, które jest dostępne dla każdego, i z którego korzystanie praktycznie nic nas nie kosztuje. Wielu youtuberów, prowadzących kanały, związane z modą czy urodą często publikuje różne tematyczne poradniki. Łatwo jest więc wśród nich znaleźć filmy dotyczące stylu lat 80., zawierające mnóstwo przykładowych stylizacji i inspiracji. W wielu filmach znajdziemy również polecenia miejsc, gdzie można dostać różne tematyczne elementy garderoby i wiele wskazówek dotyczących tego, w jaki sposób je łączyć ze sobą. Jest to więc prawdziwa kopalnia inspiracji.

No votes yet.
Please wait...

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top