Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Wszystkie wiemy jaki duży wpływ na nasz wygląd mają włosy. Wystarczy niekiedy jedynie zmienić fryzurę i już wydajemy się młodsze i ładniejsze. Czasem nawet, odpowiednie cięcie włosów, może przemienić Kopciuszka w piękną księżniczkę.


Dobór fryzury nie jest jednak taki prosty. Pod uwagę musimy wziąć wiele czynników. Na przykład istotna jest grubość i jakość włosa, ich kondycja i skłonności np. do kręcenia się lub elektryzowania. Bardzo ważne jest także, by umieć ocenić jakiego typu fryzura będzie nam pasowała. Dla których osób najlepsze będą długie włosy, a do których krótkie? Dla kogo kręcone, a dla kogo proste? Najlepiej to zrobić, zwracając uwagę na odpowiednie fryzury dostosowane do kształtu naszej twarzy.

1. Jaka fryzura do owalnej twarzy?

Osoby z owalnym kształtem twarzy charakteryzują się wysokim czołem, szczupłym podbródkiem oraz węższą od skroni linią żuchwy.

podobne:  Miętowa sukienka – jakie dodatki wybrać?

Takie kobiety mają bardzo dobrą sytuację. Tak naprawdę, jakiej fryzury nie wybiorą, będzie im pasowała, dlatego mogą sobie pofolgować i pokierować się najnowszymi trendami oraz własnym gustem. Gdy zdecydują się na koki, kucyki albo niefalowane, długie włosy z prostą grzywką, będą wyglądały dobrze. Nawet króciutkie, męskie cięcia są dla nich korzystne. Fryzjerzy jedynie odradzają rozpuszczone włosy z przedziałkiem poprowadzonym przez środek głowy.

Dziewczyna z prostą grzywką i długimi włosami

2. Twarz okrągła – jakie cięcie włosów do niej dobrać?

Okrągły kształt twarzy to taki kiedy policzki są pełne, czoło niskie, a broda mała i zaokrąglona. Najszerszy jej punkt znajduje się właśnie na wysokości policzków.

Dla posiadaczek takiego konturu twarzy poleca się długie włosy, proste lub lekko falowane. Bardzo korzystnie będzie się prezentowała grzywka na skos. W przeciwieństwie do prostej, która jest odradzana kobietom o owalnej twarzy. Wyszczuplająco będą działać ostre pazurki lub spięcie włosów i natapirowanie ich na czubku głowy. Ważne, żeby włosy nie były płaskie i przyklapnięte.

podobne:  Miętowa sukienka – jakie dodatki wybrać?

Dziewczyna z długimi, falowanymi włosami

3. Jaka fryzura będzie pasować do twarzy trójkątnej?

Panie o trójkątnym kształcie twarzy posiadają szerokie czoło, drobną brodę i mocno odznaczające się, wystające kości policzkowe. Dolna część twarzy jest wyraźnie węższa.

Z tym typem twarzy bardzo dobrze współgrają boby, kręcone włosy sięgające do brody lub cieniowane o średniej długości. Korzystnie wyglądać będzie grzywka na bok lub dłuższe pasma luźno opadające po bokach twarzy. Lepiej unikać eksponowania czoła, spinania włosów na czubku głowy i bardzo krótkich cięć.

Kobieta z bobem w kapeluszu

4. Twarz kwadratowa – jaką fryzurę do niej dobrać?

Kwadratowy typ twarzy charakteryzuje się szerokim czołem i żuchwą oraz wyrazistymi kośćmi policzkowymi. Boczne linie twarzy są proste.

Do kwadratowej twarzy polecane są długie lub półdługie włosy. Najlepiej proste i cieniowane. Mogą być też lekko falowane na końcach. Strzyżenia z pazurkami będą świetnie maskowały niedoskonałości, a uwydatnią zalety. Przy tym kształcie twarzy należy unikać gładkich fryzur o długości do brody oraz bujnych i rozłożystych loków i korkociągów. Niekorzystnie będą też wyglądały ciężkie, proste grzywki i gładkie upięcia.

podobne:  Miętowa sukienka – jakie dodatki wybrać?

Kobieta z blond włosami średniej długości

5. Jakie typy fryzur będą korzystne dla prostokątnego kształtu twarzy?

Prostokątna twarz to taka, która jest podłużna, szczupła, z dość wysokim czołem, które ma podobną szerokość do kości policzkowych. Podbródek jest smukły i wydłużony.

Kobiety o prostokątnej twarzy będą ładnie wyglądać w półdługich kręconych lub falowanych włosach. Odpowiednie będą puszyste włosy, miękko otaczające boki twarzy. Dobrymi propozycjami są fryzury krótkie z prostą grzywką. Te osoby powinny unikać prostych i za długich włosów oraz spinania ich na czubku głowy. Źle będzie wyglądało odsłonięte czoło i brak grzywki.

Kobieta z kręconymi włosami

Aby dobrać fryzurę do kształtu twarzy możemy także spróbować skorzystać z dostępnych w Internecie darmowych programów, do których wgrywamy swoje zdjęcie i bawić się w dopasowywanie różnych cięć i form. Warto się zastanowić nad odpowiednimi dla nas fryzurami, bo mogą nas bardzo korzystnie odmienić.

Rating: 4.0/5. From 3 votes.
Please wait...

3 komentarze

  1. Nigdy jakoś nie zwracałam na to uwagi. Sama mam długie i falowane włosy, które najczęściej są rozpuszczone i raczej wygląda to dobrze. Nie wyobrażam sobie siebie w krótszych włosach. Chyba nie wyglądałoby to dobrze.

  2. Dobry fryzjer prawdę ci powie. Dopasuje odpowiednią fryzurę.

  3. Mnie fryzjerka doradziła w jakiej fryzurze będzie mi dobrze. I miała rację, bo teraz lepiej wyglądam w krótszych włosach.

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top