Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Wszystkie wiemy jaki duży wpływ na nasz wygląd mają włosy. Wystarczy niekiedy jedynie zmienić fryzurę i już wydajemy się młodsze i ładniejsze. Czasem nawet, odpowiednie cięcie włosów, może przemienić Kopciuszka w piękną księżniczkę.


Dobór fryzury nie jest jednak taki prosty. Pod uwagę musimy wziąć wiele czynników. Na przykład istotna jest grubość i jakość włosa, ich kondycja i skłonności np. do kręcenia się lub elektryzowania. Bardzo ważne jest także, by umieć ocenić jakiego typu fryzura będzie nam pasowała. Dla których osób najlepsze będą długie włosy, a do których krótkie? Dla kogo kręcone, a dla kogo proste? Najlepiej to zrobić, zwracając uwagę na odpowiednie fryzury dostosowane do kształtu naszej twarzy.

1. Jaka fryzura do owalnej twarzy?

Osoby z owalnym kształtem twarzy charakteryzują się wysokim czołem, szczupłym podbródkiem oraz węższą od skroni linią żuchwy.

Takie kobiety mają bardzo dobrą sytuację. Tak naprawdę, jakiej fryzury nie wybiorą, będzie im pasowała, dlatego mogą sobie pofolgować i pokierować się najnowszymi trendami oraz własnym gustem. Gdy zdecydują się na koki, kucyki albo niefalowane, długie włosy z prostą grzywką, będą wyglądały dobrze. Nawet króciutkie, męskie cięcia są dla nich korzystne. Fryzjerzy jedynie odradzają rozpuszczone włosy z przedziałkiem poprowadzonym przez środek głowy.

Dziewczyna z prostą grzywką i długimi włosami

2. Twarz okrągła – jakie cięcie włosów do niej dobrać?

Okrągły kształt twarzy to taki kiedy policzki są pełne, czoło niskie, a broda mała i zaokrąglona. Najszerszy jej punkt znajduje się właśnie na wysokości policzków.

Dla posiadaczek takiego konturu twarzy poleca się długie włosy, proste lub lekko falowane. Bardzo korzystnie będzie się prezentowała grzywka na skos. W przeciwieństwie do prostej, która jest odradzana kobietom o owalnej twarzy. Wyszczuplająco będą działać ostre pazurki lub spięcie włosów i natapirowanie ich na czubku głowy. Ważne, żeby włosy nie były płaskie i przyklapnięte.

Dziewczyna z długimi, falowanymi włosami

3. Jaka fryzura będzie pasować do twarzy trójkątnej?

Panie o trójkątnym kształcie twarzy posiadają szerokie czoło, drobną brodę i mocno odznaczające się, wystające kości policzkowe. Dolna część twarzy jest wyraźnie węższa.

Z tym typem twarzy bardzo dobrze współgrają boby, kręcone włosy sięgające do brody lub cieniowane o średniej długości. Korzystnie wyglądać będzie grzywka na bok lub dłuższe pasma luźno opadające po bokach twarzy. Lepiej unikać eksponowania czoła, spinania włosów na czubku głowy i bardzo krótkich cięć.

Kobieta z bobem w kapeluszu

4. Twarz kwadratowa – jaką fryzurę do niej dobrać?

Kwadratowy typ twarzy charakteryzuje się szerokim czołem i żuchwą oraz wyrazistymi kośćmi policzkowymi. Boczne linie twarzy są proste.

Do kwadratowej twarzy polecane są długie lub półdługie włosy. Najlepiej proste i cieniowane. Mogą być też lekko falowane na końcach. Strzyżenia z pazurkami będą świetnie maskowały niedoskonałości, a uwydatnią zalety. Przy tym kształcie twarzy należy unikać gładkich fryzur o długości do brody oraz bujnych i rozłożystych loków i korkociągów. Niekorzystnie będą też wyglądały ciężkie, proste grzywki i gładkie upięcia.

Kobieta z blond włosami średniej długości

5. Jakie typy fryzur będą korzystne dla prostokątnego kształtu twarzy?

Prostokątna twarz to taka, która jest podłużna, szczupła, z dość wysokim czołem, które ma podobną szerokość do kości policzkowych. Podbródek jest smukły i wydłużony.

Kobiety o prostokątnej twarzy będą ładnie wyglądać w półdługich kręconych lub falowanych włosach. Odpowiednie będą puszyste włosy, miękko otaczające boki twarzy. Dobrymi propozycjami są fryzury krótkie z prostą grzywką. Te osoby powinny unikać prostych i za długich włosów oraz spinania ich na czubku głowy. Źle będzie wyglądało odsłonięte czoło i brak grzywki.

Kobieta z kręconymi włosami

Aby dobrać fryzurę do kształtu twarzy możemy także spróbować skorzystać z dostępnych w Internecie darmowych programów, do których wgrywamy swoje zdjęcie i bawić się w dopasowywanie różnych cięć i form. Warto się zastanowić nad odpowiednimi dla nas fryzurami, bo mogą nas bardzo korzystnie odmienić.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
, , , , , , , , ,

udostępnij

3 komentarze

  1. regia - 27 września 2016

    Nigdy jakoś nie zwracałam na to uwagi. Sama mam długie i falowane włosy, które najczęściej są rozpuszczone i raczej wygląda to dobrze. Nie wyobrażam sobie siebie w krótszych włosach. Chyba nie wyglądałoby to dobrze.

  2. daro23 - 4 października 2016

    Dobry fryzjer prawdę ci powie. Dopasuje odpowiednią fryzurę.

  3. Marzenka J. - 5 października 2016

    Mnie fryzjerka doradziła w jakiej fryzurze będzie mi dobrze. I miała rację, bo teraz lepiej wyglądam w krótszych włosach.

Leave a reply