Trwały makijaż ust. Jak to zrobić?

Trwały makijaż ust. Jak to zrobić?

Trwały makijaż ust. Jak to zrobić?

Marzy Ci się trwały makijaż ust? Nie wiesz co zrobić, aby szminka utrzymywała się dłużej? Koniecznie przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim w końcu będziesz cieszyć się pięknym kolorem na Twoich ustach każdego dnia.

Niestety wiele z nas boryka się z problemem nietrwałego makijażu ust. Pomadka lub błyszczyk, które nakładamy ścierają się w bardzo szybkim tempie, więc jesteśmy zmuszone co chwilę poprawiać makijaż. Co zrobić, aby efekt utrzymywał się dłużej? Jest kilka sprawdzonych sposobów. Przeczytaj poniższe wskazówki i wybierz ulubioną metodę na trwały makijaż ust.

Zacznij od podstawy – peeling ust

Aby makijaż dobrze się utrzymywał na ustach, musisz dobrze je przygotować. Dobrym pomysłem będzie peeling. Idealnie nadaj się do tego szczoteczka do zębów! Delikatne włoski szczotki odpowiednio złuszczą niepotrzebny naskórek jednak nie podrażnią ust. Pamiętaj, że wargi są bardzo delikatne, w związku z tym należy bardzo uważać. Najlepiej zastosować okrężne ruchy, dzięki temu usta będą idealnie gładkie i optycznie będą sprawiały wrażenie większych. Innym dobrym sposobem na peeling jest miękki ręcznik.

Balsam numerem jeden w pielęgnacji

Podstawą o jakiej musisz pamiętać jest nawilżenie warg. Nie chcemy przecież, aby były szorstkie i zaniedbane. Warto więc posiadać choć jeden balsam do ust, który w odpowiedni sposób je nawilży. To dobry podkład przed nałożeniem pomadki. Balsam nawilża, chroni i odżywia usta. Dzięki temu są piękne, zdrowe i gładkie na dłużej.

Zamiast balsamu miód?

Jak najbardziej? Jeżeli nie masz przy sobie balsamu do ust a lubisz miód, to świetnie się składa. Gęsty miód odżywia usta i sprawia, że są piękne! Najlepiej nałożyć do wieczorem na usta lub idąc spać. Przez noc wargi dostaną zastrzyk wartości odżywczych.

Konturówka do ust na początek

Konturówka potrzebna jest z wielu powodów. Przede wszystkim wyznacza ona linię ust, tak aby była wyraźna. Ponadto należy ją nałożyć na całe usta. Dzięki temu mamy przygotowaną idealną bazę pod pomadkę. To właśnie konturówka utrwala makijaż i sprawia, że dłużej utrzymuje się on na wargach. Ale pamiętaj o tym, żeby barwa była podobna do naturalnego koloru Twoich ust. Unikaj zbyt jasnych i ciemnych kolorów.

Nałóż ulubioną szminkę

Aby kolor był trwały i intensywny, warto nałożyć pomadkę dwa razy. Jeżeli posiadasz mały pędzelek to dobrze się składa. Za pomocą pędzelka nałóż szminkę na usta, a jej nadmiar zbierz chusteczką. Możesz tak zrobić dwa razy, dzięki temu uzyskasz lepszy efekt.

Idealny makijaż ust gotowy!

Jeżeli pomalowałaś usta na intensywny kolor warto zadbać o to, aby pomadka nie pobrudziła ust. Dobrze więc przetrzeć wewnętrzną stronę warg palcem. Dzięki temu na zębach nie będzie ani jednego śladu szminki, a Twój uśmiech będzie piękny!

My kobiety zawsze chcemy wyglądać dobrze. Liczą się dla nas szczegóły, dlatego tak bardzo zwracamy uwagę na każdy szczegół. Makijaż, który nakładamy powinien przetrwać przynajmniej kilka dobrych godzin, warto więc wziąć powyższe wskazówki pod uwagę i zaszaleć z kolorem ust. Jeżeli w odpowiedni sposób zadbasz o wargi, będą one odżywione i piękne!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

1 komentarz

  1. Ja zawsze zapominam o konturówce i zawsze tego żałuję. Mam nadzieję, że kiedyś w końcu podobieram do szminek odpowiednie konturówki i będę w stanie zapanować nieco nad makijażem ust.

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top