Jakie akcesoria do makijażu najbardziej się przydają? Jakie warto mieć?

Jakie akcesoria do makijażu najbardziej się przydają? Jakie warto mieć?

Perfekcyjnie wykonany makijaż to prawdziwa sztuka. Potrzebne są nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki, które będą idealnie podkreślać naszą urodę, ale i akcesoria, które pomogą ten makijaż nałożyć. Dzięki nim będzie to zadanie o wiele prostsze i wygodniejsze, a efekt końcowy będzie doskonałym uzupełnieniem naszego wizerunku niezależnie od tego, na jaką okazję się szykujemy. Co więc warto mieć w swojej kosmetyczce?

Gąbki do makijażu – prawdziwy hit

Jak niewielka gąbka może stać się hitem? Może i zdecydowanie się nim stała. To niewielki przedmiot, służący do aplikacji podkładu i innych płynnych kosmetyków. Pomaga on w równomiernym rozłożeniu makijażu na twarzy, nie pozostawiając przy tym żadnych smug. Dodatkowo w przeciwieństwie do tradycyjnych metod (nakładania podkładu dłońmi), zużywamy zdecydowanie mniej podkładu, a to bardzo istotne, ponieważ go nie marnujemy, a na twarzy nie mamy efektu maski od zbyt dużej jego ilości. Dostępne są wprawdzie pędzle do makijażu, ale nie umywają się one do gąbek. Najbardziej popularną (i najdroższą) gąbką jest prekursor – Beauty Blender, ale na rynku można znaleźć wiele innych produktów na jej podstawie, lepszej lub gorszej jakości.

Gąbki do makijażu

Pędzle do makijażu – jakie się przydają?

Został już wspomniany pędzel do podkładu, ale wybór tych akcesoriów jest znacznie większy i każdy z nich ma swoje własne przeznaczenie. Przydatny może być choćby pędzel do pudru sypkiego, który charakteryzuje się dość dużymi rozmiarami i szerokim gęstym włosiem, które pomaga na równomierne rozprowadzenie pudru. Nie można też zapomnieć o pędzlach do korektora – są one niewielkie i można nimi nałożyć korektor w trudno dostępne miejsca w okolicach oczu (można nałożyć pędzlem, a potem rozprowadzić gąbką!).

Warto wspomnieć jeszcze o pędzlu do różu, który posiada skośnie ścięte włosie, co pozwala na precyzyjne nałożenie kosmetyku na policzki. Przydatne są także pędzle do cieni do powiek, a choć kosmetyki te można nakładać palcami, zdecydowanie wygodniej i lepiej jest robić to niewielkim pędzelkiem. Niektóre kobiety używają jeszcze pędzli do szminki, które pozwalają na precyzyjne nałożenie kosmetyku, a także podkreślenie konturu ust.

Pędzle do makijażu

Zalotka – niedoceniana ale zyskująca popularność

Mało która kobieta używa zalotek i to jest błąd. Dzięki użyciu tego akcesorium, jesteśmy w stanie w ładny i naturalny sposób podkreślić nasze rzęsy bez uciekania się do stosowania sztucznych zamienników. Inną zaletą zalotek jest to, że uniesione w ten sposób rzeczy o wiele łatwiej jeszcze później pomalować tuszem. Dodatkowo używając zalotki w połączeniu z odżywką do rzęs, zadbamy o nie w sposób jak najlepszy.

Zalotka do rzęs

Szczoteczka do rzęs i brwi – przydatna dla pięknego wyglądu

Do czego służą te akcesoria? Ich funkcja jest stosunkowo prosta, przede wszystkim mają one za zadanie usuwania nadmiaru kosmetyków, które mogły się nieopacznie nagromadzić właśnie w tych partiach naszej twarzy. Z użyciem szczoteczki jesteśmy w stanie poradzić sobie ze sklejonymi rzęsami, a także odpowiednio ukształtować nasze brwi. Nie jest to może jakieś rewelacyjne urządzenie, ale z pewnością bardzo przydatne.

Jak dbać o akcesoria do makijażu?

Aby akcesoria do makijażu służyły nam dobrze i długo, konieczne jest także, aby o nie właściwie zadbać. Chodzi tutaj zarówno o ich prawidłowe czyszczenie, jak i przechowywanie. Dobrze wyczyszczone akcesoria nie powinny być wrzucane do kosmetyczki czy po prostu do szuflady. Dostępne są specjalne futerały do przechowywania pędzli, ale można też po prostu umieścić w szufladzie specjalną przegródkę, gdzie będą one odseparowane od siebie, od ciepła i od wilgoci.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

2 komentarze

  1. Pędzle są w porządku, ale te gumki, którymi rozprowadza się fluid i puder? Jak dla mnie zbytek. Z resztą z makijażem jest tak, że im mniej się go zrobi, tym lepiej;)

  2. Nigdy nie umiałam się przekonać do tych gąbeczek, jak dla mnie to one nie rozprowadzają podkładu za dobrze. Ale może to ja coś robię źle…

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top