5 ponadczasowych perfum dla kobiet

5 ponadczasowych perfum dla kobiet

Szukasz idealnych perfum dla siebie, ale ciągle nie umiesz trafić w tę idealną zapachową nutę? Wypróbowałaś już większość drogeryjnych propozycji, ale żadna z nich nie jest wystarczająco uwodzicielska, żeby zostać z Tobą na dłużej? Wypróbuj zapachy, które są uwielbiane przez kobiety na całym świecie od wielu lat.

W internecie krąży wiele list najpopularniejszych perfum wszech czasów, jedne są krótsze, inne dłuższe, jednak niemal w każdej powtarza się kilka najważniejszych zapachów. Postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu i tym samym stworzyć krótką listę absolutnych klasyków.

Chanel no 5, Coco Chanel 1921r.

Ten kultowy zapach jest z nami już niemal 100 lat. Niewiele jest w modzie rzeczy, które przetrwały taką próbę czasu. Numer 5 został wybrany przez legendarną projektantkę Coco Chanel spośród dziesięciu zaproponowanych jej próbek, jako pierwszy oficjalny zapach tego francuskiego domu mody. Mimo że dla wielu osób zapach ten trąci starością i stał się już nieaktualny, to w dalszym ciągu jego kolejne edycje są na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się perfum na świecie. Podobnie jak sama Coco Chanel, zapach ten jest synonimem wyzwolonej i niezależnej kobiety, pewnej siebie i odważnej.

Opium, Yves Saint Laurent 1977r.

Nazwa tego pachnidła nawiązuje bezpośrednio do substancji narkotycznej, która początkowo była powszechnie stosowana jako środek przeciwbólowy i uspokajający, do tej pory niektóre zawarte w nim alkaidy są wykorzystywane w lecznictwie, jednak jest to ogólnie zakazany środek. Same perfumy, w związku z kontrowersyjną nazwą wzbudziły niemałe emocje. W USA doszło nawet do protestów przeciwko nazwie, która według niektórych propagowała zażywanie narkotyków. To wszystko paradoksalnie zadziałało na korzyść i popularność perfum stale rosła. Ta kusząca orientalna kompozycja o nieco gorzkiej nucie jest dedykowana dla kobiet zmysłowych, odważnych i nieznających granic.

Poison, Christian Dior, 1985r.

Te zapach był niemałym zaskoczeniem w czasach, w których debiutował. Jego drzewo-kwiatowe ciepłe i jednocześnie orientalne nuty były czymś zupełnie innym, nie wpisującym się w powszechnie panujące trendy. Mimo to kobiety na całym świecie pokochały ten zapach. Aktualnie jego pierwotna wersja jest przez wielu uważana za duszącą, jednak nowsze formuły wciąż cieszą się popularnością.

J’adore, Christian Dior 1991r.

Ten kwiatowo-owocowy, elegancki, klasyczny zapach od lat znajduje się na szczycie listy najchętniej kupowanych perfum. Idealny dla energicznych, żywiołowych i świadomych swojej kobiecości osób. Zysków ze sprzedaży tych perfum nie przebija nawet sukces Chanel no5. Mimo przeogromnej popularności, zapach ten bywa oceniany bardzo krytycznie. Przez niektórych jest uważany za symbol nijakości, braku dobrego gustu i oryginalności. Dobór perfum to jednak kwestia bardzo indywidualna, dlatego nie zawsze warto kierować się opinią recenzentów.

Flakon perfum

Classique, Jean-Paul Gaultier 1993r.

Niesamowicie popularne i rozpoznawalne perfumy, zarówno dzięki doskonałej pudrowo-kwiatowej kompozycji, jak i nietypowemu flakonowi, który na przestrzeni lat zmieniał swą formę zyskując coraz większą rozpoznawalność. Sam zapach należy do klasycznych kompozycji, jednak o sile przebicia tych perfum zadecydowała ich bardzo wysoka jakość. Nowością było użycie niespotykanej dotąd nuty orchidei. Co ciekawe, Classique doczekały się 50 edycji limitowanych, to absolutny światowy rekord.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

1 komentarz

  1. mój Boże, ciekawa jestem czy będzie mi dane kiedyś potrzymać choćby na chwilę takie wspaniałe perfumy.

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to site top